Засідання Експертної комісії

Шановні колеги!

Чергове засідання Експертної комісії з проведення дослідно-експериментальної роботи відбудеться в середу,  26.10.2016 року,  об 11-00 в приміщенні Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, за адресою пр. П.Тичини, 17, ауд. 215.

Робоча нарада представників експериментальних ЗНЗ

21 жовтня 2016 року, о 15-30, в аудиторії 131 Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка (пр. П. Тичини, 17)  відбудеться робоча нарада заступників директорів та психологів експериментальних загальноосвітніх навчальних закладів, що беруть участь в дослідно-експериментальній роботі «Програма професійного розвитку педагогічного персоналу навчального закладу».

На нараді С.В. Івашньова,  заступник директора Інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук,  представить нові навчальні модулі психолого-педагогічного  спрямування та авторські тренінги, проведення яких заплановано на 2016-2017 н.р.

Старший науковий співробітник НДЛ експериментальної педагогіки та педагогічних інновацій , кандидат психологічних наук О.Л. Мерзлякова  надасть інформацію щодо психологічного інструментарію дослідження та порядок проведення опитувань в навчальних закладах.

Учасники узгодять порядок формування навчальних груп та графік проведення навчання.

До уваги науковців і педагогічних працівників спеціалізованих навчальних закладів!

bgr_meetings_groups22 березня 2016 р. о 1000 год. відбудеться планове розширене засідання педагогічної ради Київської спеціальної школи-інтернату № 16, присвячене висвітленню результатів дослідно-експериментальної роботи «Формування інноваційного корекційно-розвивального освітнього простору спеціальної школи», затвердженої наказом Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА № 537 від 10.10.2014 р.

Порядком денним засідання передбачено обговорення авторських програм і варіативних модулів із трудового навчання «Елементи кухарської справи і художньої кулінарії», допрофесійної підготовки «Крок до успіху», «Елементи природознавства у позаурочний час», перегляд виставок учнівських робіт.

Місце проведення: м. Київ, вул. Депутатська,1, Київська спеціальна школа-інтернат № 16 (ст. метро Святошин)

Засідання експертної комісії з проведення дослідно-експериментальної роботи

27 січня 2016 року об 11-00 в Інституті післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка відбулося засідання експертної комісії з проведення дослідно-експериментальної роботи у навчальних закладах м. Києва. Порядком денним передбачалося представлення, експертиза й обговорення експериментальних педагогічних досліджень.

Read more

Зміни в чинному законодавстві

16 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 26.11.2015
№ 848-VIII «Про наукову і науково-технічну діяльність» (далі – Закон), який
15 січня ц. р. офіційно опубліковано у випуску № 6 (6260) газети Верховної Ради України «Голос України».  Цей Закон був розроблений для врегулювання низки проблемних питань у науковій сфері, а також удосконалення (модернізації) її законодавчого забезпечення.

Лист МОН України від 19.01.2016 № 1/11-36 «Щодо нової редакції Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність»

Закон України від 26.11.2015  № 848-VIII «Про наукову і науково-технічну діяльність»

До уваги керівників експериментальних навчальних закладів

Шановні колеги!

При підготовці звітів просимо звернути увагу на наступне:

 – відповідність назви теми дослідно-експериментальної роботи наказу, яким її затверджено;

– відповідність термінів, назв етапів  та завдань дослідно-експериментальної роботи затвердженій  заявці  та програмі дослідження;

 – наявність підпису наукового керівника, завіреного в установленому порядку.

Засідання міської експертної комісії 2 грудня 2015 року

IMAG0717

2 грудня 2015 року об 11-00 в Інституті післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка відбулося засідання експертної комісії з проведення дослідно-експериментальної роботи у навчальних закладах м.Києва. Порядком денним передбачалося представлення, експертиза й обговорення восьми експериментальних педагогічних досліджень.

Войцехівський М.Ф. Інноваційна модель професійного розвитку педагогічних кадрів м. Києва: презентація виступу

Буковська О.І. Формування творчої самостійності учнів початкової школи у межах навчально-виховного процесу спеціалізованої школи №71 м. Києва: презентація виступу

Калюжна І.П. Розкриття та розвиток потенціалу особистості в умовах шкільного середовища як інструмент індивідуалізації, соціалізації, професіоналізації старшокласників: презентація виступу

Якунін Я.Ю. Упровадження мультипрофільного навчання в загальноосвітніх навчальних закладах: презентація виступу

Мішина А.С. Психолого-педагогічний супровід дітей з особливими потребами (порушення мовлення) через упровадження інклюзивної освіти: презентація виступу

Підгорна С.В. Вплив інтегративно-діяльнісного підходу на розкриття та розвиток інтелектуальних здібностей особистості за науково-педагогічним проектом «Росток» : презентація виступу

Наказ № 738 від 07.12.2015 р.

Read more

Інформаційний збірник “Експериментальні педагогічні дослідження у загальноосвітніх навчальних закладах м. Києва”

zbirnik-ndlНДЛ експериментальної педагогіки та педагогічних інновацій підготовлено інформаційний збірник “Експериментальні педагогічні дослідження у загальноосвітніх навчальних закладах м. Києва”.

Збірник містить коротку інформацію про експериментальні педагогічні дослідження регіонального рівня, які проходять апробацію в загальноосвітніх навчальних закладах столиці. Розкрито сутність дослідно-експериментальної роботи в близько двохстах освітніх закладах столиці, представлено науковий апарат дослідження, мету, завдання та очікувані результати, висвітлено провідні напрями наукового пошуку.

Видання адресовано керівникам навчальних закладів, педагогам-практикам, батькам, науковцям, методистам, викладачам вищої школи та студентам, що вивчають педагогічні дисципліни.

Збірник “Експериментальні педагогічні дослідження у загальноосвітніх навчальних закладах м. Києва”

Нарада методистів

24.11.2015 р., о 15 годині 30 хвилин, за адресою м. Київ, пр. П.Тичини, 17,  в аудиторії 105, відбулась  нарада з питань супроводу дослідно-експериментальної роботи в закладах освіти. Для участі в нараді були запрошені методисти, що відповідають за інноваційну діяльність в закладах освіти, завідувач НДЛ експериментальної педагогіки і педагогічних інновацій, кандидат педагогічних наук С.В.Івашньова, старший науковий співробітник НДЛ експериментальної педагогіки і педагогічних інновацій Г.В. Шапаренко та завідувач НМЦ дошкільної та початкової освіти Л.В. Кравчук.

Учасники наради обговорили окремі питання, що стосуються підготовки звітів, оформлення заявок на проведення дослідно-експериментальної роботи в закладах освіти та організації науково-методичного супроводу.  Завідувач НДЛ експериментальної педагогіки і педагогічних інновацій, кандидат педагогічних наук С.В.Івашньова проінформувала присутніх про хід підготовки дистанційного курсу «Організація дослідно-експериментальної  роботи в закладах освіти». Завідувач НМЦ дошкільної та початкової освіти Л.В. Кравчук розповіла про організацію навчання педагогічних працівників, що приймають участь у апробації експериментального курсу «Культура добросусідства».

“Перевернутий клас” Київського ліцею “Універсум”

Традиційний спосіб «доставки знань учню вчителем під час уроку» означає вибір одного темпу викладання для всіх, незалежно від їх здібностей та психофізіологічних особливостей. Вихід, однак, є – це така організація навчання, коли для учня створюються всі необхідні умови для отримання нових знань самостійно (вдома, або у школі після закінчення уроків за розкладом), а домашні завдання учень виконує під час уроку (у класі, разом з однокласниками, під керівництвом та за участю вчителя). Цей підхід авторами був названий «flipped classroom», тобто «перевернутий клас».

Read more