Семінар для вчителів початкових класів щодо використання ідей К.Д.Ушинського в навчальному процесі

IMG_002321-22 серпня 2013 року в російській столиці Москві відбувся методичний семінар з реалізації ідей К.Д.Ушинського в початковій школі. Серед учасників семінару були представники навчальних закладів Росії та України, які реалізують цей проект. Нашу державу представляли учителі й науковці з Києва та Харкова.

Вікіпедія: К.Д.Ушинський
К.Д.Ушинський — основоположник наукової педагогіки і народної школи в Росії. Педагогічні погляди Л.М.Толстого

IMG_0018Організатором семінару виступила Освітня система «Русская классическая школа». Упродовж дводенних занять учасники вправлялися в майстерності ефективного навчання математиці та російській мові в початковій школі. При цьому кожен учасник семінару виступив не тільки в ролі вчителя, але й в ролі учня, що дало змогу з різних боків подивитися на процес шкільного навчання, й запозичити для себе тільки найкраще. Модераторами семінару були Т.А.Алтушкіна, кандидат психологічних наук, а також І.А.Горячева, яка є керівником проекту, методистом і розробником навчально-методичного комплекту «Ушинский и современная Русская Классическая Школа». Вони допомогли учасникам семінару в оволодінні презентованою системою та представили нові методичні посібники. Серед української делегації були вчителі початкових класів столичних шкіл О.В.Хавченко, О.Л.Зубкова, С.В.Костенко, а також IMG_0010В.І.Ковальчук – кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач НДЛ експериментальної педагогіки та педагогічних інновацій ІППО Київського університету імені Бориса Грінченка, керівник проекту «Упровадження навчально-виховної системи К.Д.Ушинського в сучасних умовах початкової школи». Учасники семінару, поділившись враженнями від упровадження навчально-виховної системи К.Д.Ушинського, підтвердили її дієвість та ефективність.